TÜM HABERLER


DARAĞAÇ’TA SANATA MİMARİ DOKUNUŞ
DARAĞAÇ’TA SANATA MİMARİ DOKUNUŞ

İzmir Ekonomi Üniversitesi Mimarlık Bölümü 2. sınıf öğrencileri 2018-2019 güz dönemi final projesi kapsamında İzmir Limanı arkasında bulunan ve "Darağaç" diye bilinen Umurbey Mahallesi'nde bir sanatçı çift için mesken tasarladılar. Tarihi Elektrik Fabrikası, Halkapınar Sümerbank Yerleşkesi gibi endüstriyel yapıların yoğunlukta olduğu bu bölgede son 5 yıldır farklı sanatçılar mesken edinip mahalleliler ile dayanışma içinde yaşamakta, sanat üretimi yapmakta ve sergilemektedirler. Dr. Öğr. Üyesi Burkay Pasin, Dr. Öğr. Üyesi Güzden Varinlioğlu, Öğr. Gör. Hugh Clarke, Öğr. Gör. Lale Başarır, Öğr. Gör. Filiz Keyder Özkan, Öğr. Gör. Onur Dinmez, Öğr. Gör. Ayşe Bozkurt Karal ve Öğr. Gör. Özgür Genca rehberliğinde yürütülen projede öğrenciler hem kentsel konut yaşantısına hem de bölgenin sanat yoluyla dönüşümüne yaratıcı öneriler getirdiler. 


SALT GALATA VE İEÜ MİMARLIK İŞBİRLİĞİ DEVAM EDİYOR
SALT GALATA VE İEÜ MİMARLIK İŞBİRLİĞİ DEVAM EDİYOR

İzmir Ekonomi Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi, Mimarlık Bölümü Güz dönemi 4. Sınıf Mimari Tasarım Stüdyosu ARCH 401 kapsamında organize edilen açık forum, “Formation(s)” ana teması altında ortaya çıkan öğrenci projelerinin sunumları üzerinden SALT Galata ev sahipliğinde 14 Aralık 2018 günü İstanbul’da gerçekleşmiştir. 


DOĞADAN MİMARLIĞA: REKABET VE BİRLİKTELİK
DOĞADAN MİMARLIĞA: REKABET VE BİRLİKTELİK

İzmir Ekonomi Üniversitesi, Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Mimarlık Bölümü iki farklı disiplinde ağırladığı konukları ile Rekabet ve Birliktelik üzerine sunuşlara ev sahipliği yaptı.

Bölüm Başkanı Doç. Dr. Ceylan Öner ve Mimarlık Bölümü yarı zamanlı öğretim elemanı S. Selçuk Alten’in açılış konuşmalarını yaptığı etkinlikte, konuklar Prof. Dr. Bülent Alten ve Prof. Dr. Suha Özkan’ın yaptığı farklı sunuşları dinleme fırsatı buldular. 


MEKANSAL MÜDAHALELER ATÖLYESİ & İYİ TASARIM__3
MEKANSAL MÜDAHALELER ATÖLYESİ & İYİ TASARIM__3

İzmir Akdeniz Akademisi tarafından düzenlenen İyi Tasarım__3 etkinlikleri kapsamında Mimarlık Bölümü Öğretim Görevlisi Michael E. Young ve İçmimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü Öğretim Görevlisi Stefano Pugliese Mekansal Müdahaleler Atölyesi düzenledi.


AKIŞKAN ZEMİNDE SEYRÜSEFER ATÖLYESİ & İYİ TASARIM__3
AKIŞKAN ZEMİNDE SEYRÜSEFER ATÖLYESİ & İYİ TASARIM__3

İzmir Akdeniz Akademisi tarafından düzenlenen İyi Tasarım__3 etkinlikleri kapsamında Mimarlık Bölümü yarı zamanlı Öğretim Görevlileri Ertunç Hünkar ve Mehtap Altuğ Akışkan Zeminde Seyrüsefer Atölyesi düzenledi.

 


İEÜ MİMARLIK BÖLÜMÜ & ÜTAS__3
İEÜ MİMARLIK BÖLÜMÜ & ÜTAS__3

“birarada” temasıyla bir dizi etkinlikler düzenleyen İyi Tasarım__3 kapsamında üniversiteler mezuniyet projeleri sergisi ÜTAS Kültürpark’ta ziyarete açıldı. Bu sene İEÜ Mimarlık Bölümü geçtiğimiz Haziran’da mezun ettiği üç başarılı proje ile sergide yer aldı.


DÜNYA MİMARLIK GÜNÜ KUTLU OLSUN
DÜNYA MİMARLIK GÜNÜ KUTLU OLSUN

Her sene Mimarlık Günü'ne özel farklı bir tema ilan eden Uluslararası Mimarlar Birliği (UIA)’nin, 2018'in temasını "Mimarlık... Daha İyi Bir Dünya İçin" olarak belirlediği Dünya Mimarlık Günü’nü, İEÜ Mimarlık Bölümü İstanbul İsveç Başkonsolosluğu ve İsveç Enstitüsü’nün katkılarıyla kutladı.


MİMARLIK BÖLÜMÜ’NÜN ÖDÜLLÜ ÖĞRENCİLERİ SERTİFİKALANDI
MİMARLIK BÖLÜMÜ’NÜN ÖDÜLLÜ ÖĞRENCİLERİ SERTİFİKALANDI

İzmir Ekonomi Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Dekanlığı çeşitli ulusal ve uluslararası yarışmalarda derece ve ödül alan öğrenciler için bir sertifika töreni düzenledi.


ECOFAB'IN LONDRA BAŞARISI DEVAM EDİYOR
ECOFAB'IN LONDRA BAŞARISI DEVAM EDİYOR

İEÜ Mimarlık Bölümü Dr. Öğretim Üyesi Güzden Varinlioğlu’nun mentorluğunu yaptığı 2 ekip, Westminster Üniversitesi’nin her sene Londra’da düzenlediği FabFest18’den geçen sene olduğu gibi ödüllerle döndü. 


İEÜ MEZUNU MİMARLAR ÖDÜLLENDİRİLDİ
İEÜ MEZUNU MİMARLAR ÖDÜLLENDİRİLDİ

İzmir Serbest Mimarlar Derneği’nin (İzmir SMD) düzenlediği ve İzmir Ekonomi Üniversitesi Mimarlık Bölümü’nden 4 öğrencinin ödüle layık görüldüğü “2018 Merhaba Öğrenci Bitirme Projesi Yarışması” ödül töreni İzmir Havagazı Fabrikası’nda gerçekleştirildi.